Jakie są plusy i minusy szklanych balustrad?

Jakie są plusy i minusy szklanych balustrad?

26 listopada, 2019 0 przez Infopress

Nie ulega wątpliwości, że schody znajdują się niemal w każdym domu. Jeżeli jednak decydujemy się na posiadanie schodów, musimy pamiętać również o wyborze właściwej balustrady. Z całą pewnością dobrze byłoby wybór balustrady starannie przemyśleć. Musi ona pełnić zarówno funkcję użytkową jak i dekoracyjną.

Czy szklane balustrady są godne uwagi?

Balustrady szklane cieszą się dosyć dużą popularnością. Jeżeli i my zastanawiamy się nad ich zakupem, musimy uświadomić sobie, że ich posiadanie niesie za sobą nie tylko korzyści, ale i pewne trudności. Nie da się ukryć, że szklane balustrady prezentują się naprawdę efektownie, zwłaszcza w domach urządzonych w stylu modernistycznym. Balustrady ze szkła w szczególności spodobają się osobom ceniącym duże przestrzenie oraz miłośnikom stylu skandynawskiego. Docenią je również amatorzy minimalistycznych rozwiązań. Warto zaznaczyć, że szklane balustrady sprawiają, że pomieszczenie wygląda optycznie na większe. Jeśli więc posiadamy niewielkich rozmiarów dom i zależy nam na tym, by wyglądał na nieco większy, szklana balustrada może być dla nas idealnym rozwiązaniem.

Mimo licznych zalet balustrad szklanych, nie da się nie wspomnieć o ich wadach. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, jak trudno utrzymać je w czystości. Wymagają systematycznego czyszczenia oraz starannego polerowania przy użyciu specjalistycznych środków. W przeciwnym razie będą prezentowały się bardzo nieestetycznie. Jeśli więc nie mamy czasu na regularne porządki, lepiej zrezygnować z zakupu tego rodzaju balustrad. Balustrady szklane mogą być również problematyczne, jeżeli posiadamy małe dzieci. Jeśli nasze pociechy lubią bawić się w domu i dużo biegają, o wypadek nietrudno. Na szczęście dzieci szybko rosną, dlatego rodzice nastolatków śmiało mogą się zdecydować na balustradę ze szkła.

Artykuł powstał przy współpracy producenta balustrad szklanych helta.pl