Jaki silos na cement wybrać?

Jaki silos na cement wybrać?

22 lutego, 2021 0 przez Infopress

Silos to specjalistyczny kontener o bardzo dużych gabarytach, służący do przechowywania materiałów sypkich, takich jak cement, soda, kreda, popiół. Można w nim przechowywać także zboże, kiszonkę czy pasze. W zależności od przeznaczenia silosy mają różną konstrukcję, która jest zamykana specjalną zasłoną. Takie kontenery mają szerokie spektrum zastosowania i to w różnych gałęziach gospodarki. Do zakładów produkujących beton towarowy i przedsiębiorstw wytwarzających kostkę brukową najlepszy jest specjalne zaprojektowany silos do cementu.

Jakie silosy na cement wybrać?

Decyzja zakupu silosu to poważna sprawa, którą należy dokładnie przemyśleć. Tego rodzaju kontener powinien posiadać parametry techniczne, ściśle dostawane do potrzeb inwestora i specyfiki działalności jego firmy. Dzięki dokładnemu określeniu pojemności, średnicy, wysokości i wagi urządzania, firma projektująca i wykonująca silosy może spełnić wszystkie oczekiwania przedsiębiorcy. Przy wyborze silosu na cement należy pamiętać, że powinien to być produkt jak najwyższej jakości. Powinien posiadać mocną, solidną konstrukcję i mieć powłokę antykorozyjną, odporną na niekorzystne czynniki mechaniczne oraz posiadać odpowiednie wyposażenie.

Czym powinny się charakteryzować silosy na cement?

Tego rodzaju urządzenia muszą być bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Dlatego powinny być wyposażone w szereg udogodnień, takich jak filtr odpylający, ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa, kontrolujący nadciśnienie i podciśnienie podczas załadunku lub opróżniania silosa, specjalny system, zapobiegający przepełnieniu się zbiornika, czujniki poziomu, kontrolujące stan cementu w kontenerze czy dysze aeracyjne zapewniające odpowiednie napowietrzenie materiału wewnątrz silosu. Silos na cement powinien być wykonany zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi normami i przepisami.

Najlepszej jakości silosy cementowe

Produkcja silosów cementowych powinna być oparta na nowoczesnej technologii, spełniającej wszystkie, obowiązujące standardy. Do jednych najlepszych na rynku należą silosy firmy METAL-CHEM – http://www.metal-chem.com/oferta/silosy-cementu-sc-65/

Usługi firmy są rzetelne i kompleksowe, ponieważ nie tylko wykonuje ona silosy, ale je projektuje. Producent jest elastyczny i buduje silosy o parametrach zgodnych ze wszystkimi potrzebami odbiorcy. Marka dostarcza silosy na cement o pojemności 40t, 65t, 80t, 120t nie tylko do firm w Polsce, ale i na całym świecie. Zbiorniki są wykonane z najlepszych jakościowo materiałów i wyposażono je w urządzenia bezpieczeństwa i automatyki. Konstrukcja urządzenia może być oparta na wysokich lub niskich nogach.

Decyzja jaki silos wybrać należy zawsze do przedsiębiorcy, który musi dopasować zbiornik do swoich potrzeb.