Jak zapewnić idealną oprawę muzyczną imprezy weselnej?

Jak zapewnić idealną oprawę muzyczną imprezy weselnej?

24 października, 2018 0 przez Infopress

Zapewnienie sobie idealnej oprawy muzycznej, organizowanej przez siebie imprezy weselnej, to trudne zadanie. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż większość zespołów oraz DJ-ów, będzie mieć dość napięte grafiki. Szczególnie ci najlepsi na rynku, którzy mogą mieć rezerwacje terminów nawet na rok do przodu. Jest to więc zbliżone do kwestii rezerwacji terminu imprezy w lokalu. Ponadto, warto pamiętać o tym, iż czasami DJ na wesele będzie lepszym rozwiązaniem niż zespół weselny. Te kwestie jednak trzeba tutaj rozstrzygać całkowicie indywidualnie. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tym zagadnieniom, aby mieć możliwość podjęcia właściwych decyzji.

DJ na wesele czy też zespół weselny?

Pierwszą kwestią, którą należy rozstrzygnąć, będzie dokonanie wyboru pomiędzy DJ-em na wesele, a zespołem weselnym. W zasadzie w oby tych przypadkach zapewnimy sobie oprawę muzyczną na wysokim poziomie. Będziemy jednak mieć tutaj kilka istotnych różnic, na które należy koniecznie zwrócić uwagę.

Przede wszystkim, DJ z Bielska Białej będzie o wiele tańszym rozwiązaniem. W przypadku kiedy za DJ-a, trzeba będzie zapłacić około 1000 PLN, to za zespół weselny przyjdzie zapłacić nawet cztery razy więcej. Co najmniej jednak 2-2,5 tys. PLN.

Drugą kwestią jest to, iż zespół weselny wymaga nieco więcej miejsca w lokalu. Dlatego też, w lokalach, w których nie ma za dużo miejsca. W sytuacjach, kiedy impreza weselna z góry planowana jest, jako kameralna, lepszym rozwiązaniem będzie DJ na wesele.

Ostatecznie musimy także zwrócić na nasze upodobania. Trzeba podkreślić, iż DJ ze Śląska będzie dysponować o wiele większym repertuarem. Zespoły weselne muszą się wszystkich utworów nauczyć. W przypadku zaś DJ-ów, wystarczy kupić płytę ii można już grać.

Generalnie wychodzi na to, iż w większości przypadków lepszym rozwiązaniem będzie DJ na wesele. Aczkolwiek, tak jak już wspomnieliśmy, jest to silnie uzależnione od naszych indywidualnych upodobań. Dla niektórych z nas, lepszym wyjściem będzie zatrudnienie zespołu weselnego. Tutaj trzeba samodzielnie przeanalizować powyższe kwestie i dokonać właściwego wybory.

Kiedy zatrudnić DJ-a na wesele lub zespół weselny?

Najlepiej jak najwcześniej. Jak wiadomo, zespoły oraz DJ na wesela, będą mieć dość sporo zajęcia. W przypadku najlepszych, wszystkie weekendowe terminy będą zajęte nawet na rok do przodu. Tak więc, w chwili kiedy tylko ustalimy termin imprezy i zarezerwujemy lokal, natychmiast trzeba zająć się oprawą muzyczną. Dzięki temu też, będziemy mieć najważniejsze rzeczy załatwione, a to bardzo ważne. Potem, w ostatnich tygodniach przed imprezą weselną będziemy zajmować się jedynie ostatnimi przygotowania. Ustalimy sobie pierwszy utwór na pierwszy taniec. Dobierzemy pozostały repertuar. Ustalimy menu, pory posiłków i ogólnie inne kwestie związane z wyżywieniem.

Podsumowanie

Podsumowując, trzeba tutaj zaznaczyć, iż najważniejsze jest, aby zagwarantować sobie rezerwacje lokalu oraz oprawy muzycznej wesela. Najlepiej jeśli zapewnimy sobie te kwestie z dość sporym wyprzedzeniem. Dzięki takiemu bowiem podejściu, zyskamy maksymalny poziom spokoju organizacyjnego. Ostatecznie więc, uda nam się zorganizować wyjątkowo dobrą i fajną imprezę weselną.