Jak skutecznie odmłodzić swoją skórę?

Jak skutecznie odmłodzić swoją skórę?

16 października, 2020 0 przez Infopress

Świeża, młoda i zdrowa skóra to bardzo ważny element ogólnego zdrowia naszego organizmu. Musimy przecież pamiętać, iż skóra to podstawowa zapora przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby wyrządzić wiele szkody, przedostając się do wnętrza organizmu. Warto też pamiętać o tym, iż nasza skóra z biegiem lat traci swoje młodzieńcze właściwości. Wobec tego warto regularnie pomagać jej w odbudowie i odzyskaniu zdrowego wyglądu i pełni właściwości ochronnych. W tym celu możemy oczywiście wprowadzić zdrową i dobrze zbilansowaną dietę. To na pewno przyczyni się do znacznej poprawy. Jednakże bardzo wysokim poziomem skuteczności cieszy się resurfacing, czyli wykorzystanie lasera frakcyjnego w celu odmłodzenia naszej skóry.

Jak działa resurfacing skóry?

Nasza skóra z biegiem czasu starzeje się, a niektóre jej komórki obumierają i tracą swoje wszystkie zdolności. Takie komórki nie stawią poważnej zapory dla czynników zewnętrznych. Dlatego też, warto przyspieszyć proces ich śmierci a tym samym odbudowy nowych komórek. W tym celu przeprowadzany jest resurfacing. Urządzeniem, służącym do zabiegów jest laser frakcyjny, który atakuje naszą skórę mikrowiązkami światła, uszkadzając naskórek i skórę właściwą. Dzięki temu obumierające komórki są wchłonięte przez organizm, zaś w miejscach uszkodzeń rozpoczyna się proces gojenia ran, przez co namnażają się nowe komórki skóry i naskórka.

Dzięki temu zabiegowi więc, możemy skutecznie odmłodzić całą niemalże powierzchnię naszej skóry w trakcie kilku krótkich zabiegów. Koszt pojedynczego zabiegu oscyluje w granicy około 150 PLN, a więc nie jest to jakaś zatrważająca kwota. Sam zabieg wykonywany jest bez znieczulenia i trwa około godzinę. Po zabiegu może się utrzymywać prze kilkadziesiąt godzin zaczerwienienie i podrażnienie skóry. W trakcie zabiegu możemy jeszcze odczuć pewien dyskomfort, jednakże jest to całkowicie przejściowe i dość szybko zanika.

Gdzie wykonać zabieg laserem frakcyjnym?

Same zabiegi tego typu możemy bezproblemowo wykonać w każdym niemalże gabinecie kosmetycznym. W zasadzie obecnie, większość gabinetów, które liczą się na rynku takowe urządzenia posiada i korzysta z nich bardzo często. Można nawet powiedzieć, iż w każdym większym mieście nie będziemy mieć większych trudności ze znalezieniem dobrego gabinetu kosmetycznego, w którym będą przeprowadzane zabiegi resurfacingu.

Co nam daje resurfacing?

Sam zabieg resurfacingu, daje nam przede wszystkim możliwość odmłodzenia skóry. Niemniej jednak przy tego typu zabiegach, możliwe jest także usuwanie pewnych niedoskonałości skórnych. Co prawda popękanych naczynek tym nie usuniemy, jednakże jakieś wątpliwie estetyczne przebarwienia skórne, można już dość dobrze usunąć. Jednym słowem zabiegi tego typu są dla nas bardzo korzystne, wobec czego warto o nich pamiętać i jeśli tylko będziemy posiadać wolne zasoby finansowe, zdecydować się na serię zabiegów resurfacingu. Na pewno wyjdzie nam to na zdrowie.