Jak prowadzić własny warsztat samochodowy?

Jak prowadzić własny warsztat samochodowy?

30 grudnia, 2018 0 przez Infopress

Prowadzenie własnego warsztatu samochodowego wymaga przede wszystkim zaangażowania w codzienne obowiązki. Tych zaś jest tutaj stosunkowo sporo, bowiem trzeba regularnie dbać o dostawy niezbędnych narzędzi oraz części zamiennych. Trzeba także dbać o promocję firmy, pozyskiwanie klientów oraz o regularne dokształcanie zatrudnianych pracowników. W końcu tutaj chodzi o to, aby firma, czyli nasz warsztat, mogła stale się rozwijać i generować coraz większe wpływy do naszej kieszeni. Aby to jednak osiągnąć, trzeba będzie sporo czasu poświęcić i zadbać o bardzo wiele istotnych szczegółów. Zobaczmy wobec tego, które kwestie będą w tym przypadku zdecydowanie najważniejsze.

Lokalizacja warsztatu.

Przede wszystkim, zacząć tutaj trzeba będzie od znalezienia odpowiedniej, dogodnej lokalizacji warsztatu. Jest to bardzo istotne zagadnienie, bowiem warsztat powinien się znajdować w miejscu o łatwym dojeździe. Powinien być jednocześnie blisko centrum i ruchliwych dróg, a jednak nieco bardziej na uboczu. W końcu, nikt nie będzie pchać się do samego centrum miasta po to, aby odstawić pojazd na warsztat. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj zlokalizowanie warsztatu w pobliżu autostrady bądź też drogi szybkiego ruchu. To pozwoli nam na bieżąco pozyskiwać z uszkodzonymi samochodami na autostradach. Możliwość obsługiwania klientów z autostrad to bardzo dobre rozwiązanie, zapewniające bardzo wyraźny i wysoki dochód. Zdecydowanie najwięcej klientów można zyskać właśnie poprzez dobrą reklamą na poboczu autostrady bądź też drogi szybkiego ruchu. Tutaj większość potencjalnych klientów, bardzo często widzi nasze reklamy a wiedząc, iż mają jakieś koniecznie do wykonania naprawy, z chęcią skorzystają okazji, iż po drodze jest warsztat. Szczególnie jeśli trzeba będzie po prostu wymienić w samochodzie kulkowe skośne łożyska, które zdecydowanie najczęściej ulegają uszkodzeniu i podlegają konieczności wymiany.

Dostawcy części zamiennych do samochodów.

Kwestią bardzo ważną w tym przypadku będzie także znalezienie solidnych dostawców części zamiennych do samochodów. Tutaj oczywiście zdecydowanie najczęściej będziemy prowadzić wymiany łożysk. Są one w największym zakresie obciążone eksploatacyjnie, wobec czego, dość szybko będą się niszczyć, i trzeba będzie je wymieniać. Warto tutaj mieć możliwość pozyskać łożyska stożkowe z hurtowni, bowiem hurtowy zakup dla warsztatu jest najbardziej opłacalnym. Pozwala na realne oszczędności. Poza tym warto pamiętać, iż w hurtowni zawsze będzie można spróbować uzyskać korzystne rabaty dla stałych odbiorców. Hurtownia zresztą będzie nam także pozwalała zamawiać łożyska specjalistyczne. Czasami nawet bezpośrednio od producenta, co w niektórych przypadkach będzie niezwykle istotne. Jednym słowem dobra umowa z hurtowym dostawcą łożysk, w tym przypadku będzie kwestią o najważniejszym znaczeniu.