Jak prawidłowo wykorzystać kabinę lakierniczą?

2 listopada, 2016 0 przez Infopress

Prowadzenie warsztatu lakierniczego to bardzo wymagające zadanie, przede wszystkim w zakresie inwestycji w wyposażenie warsztatu. Musimy tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż same pomieszczenia niestety nie wystarczą, aby realizować prace lakiernicze na odpowiednio wysokim poziomie. Najlepszym a zarazem najbardziej kosztownym rozwiązaniem jest w tym przypadku inwestycja w kabinę lakierniczą, czyli specjalne, dodatkowe pomieszczenie we wnętrzu warsztatu, które będzie gwarantować perfekcyjne wręcz warunki do realizacji prac lakierniczych. Trzeba tutaj więc przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej aby przekonać się, jak istotnym elementem wyposażenie będzie tego typu kabina lakiernicza.

Zalety posiadania kabiny lakierniczej.

W pierwszej kolejności warto tutaj przekonać się, iż kabina lakiernicza w warsztacie niesie za sobą same korzyści, przy stosunkowo niedużych kosztach eksploatacyjnych. Co prawda zakup kabiny lakierniczej będzie dość kosztowną kwestią, niemniej jednak będzie ona mogła z powodzeniem służyć w firmie przez wiele najbliższych lat, a przy odpowiednim podejściu i rozsądnym zarządzaniu, już w ciągu 4-5 lat, zakup ten może się w pełni zwrócić. Do najważniejszych korzyści płynących z posiadania kabiny lakierniczej, należy niewątpliwie zaliczyć możliwość osiągnięcia idealnych wręcz warunków w jej wnętrzu do przeprowadzenia prac lakierniczych. Jest ona tak przygotowana, aby zagwarantować precyzyjne odprowadzanie wszystkich lotnych zanieczyszczeń, mogących w negatywny sposób wpływać na jakość realizowanych prac, a co za tym idzie, będzie przyczyniać się do lepszego wizerunku firmy. Ponadto kabina jest wyposażona w odpowiednie sprzęty niezbędne do pracy, takie jak agregat i systemów filtracji powietrza w obydwu kierunkach, co pozwala na bezproblemowe przechwytywanie mgiełki lakierniczej przed odprowadzeniem powietrza na zewnątrz, aby nie dopuścić do zanieczyszczania powietrza.

Koszty eksploatacyjne.

Jednym z najważniejszych kosztów eksploatacyjnych, jakie przyjdzie nam tutaj ponieść, będzie systematyczne wymienianie filtrów powietrza. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, iż filtry do kabin lakierniczych nie są jakoś wyjątkowo kosztowne, a ich wymiana nie musi wcale następować zbyt często. Dużo zależeć będzie od poziomu eksploatacji kabiny i przeprowadzanych prac. W nowoczesnych kabinach będziemy mieli profesjonalne czujniki ciągu, które poinformują nas o konieczności wymiany filtrów. Generalnie rzecz więc ujmując, można przyjąć założenie iż eksploatacja kabiny lakierniczej nie jest nadzwyczajnie kosztowna, co także należy zaliczyć na plus po stronie korzyści.

Ostatecznie trzeba będzie stwierdzić całkiem jednoznacznie, iż inwestycja w kabinę lakierniczą będzie jedną z najważniejszych inwestycji w warsztatach lakierniczych, dzięki której będziemy mogli zaoferować klientom jeszcze wyższy poziom jakości świadczonych usług. Dzięki kabinom lakierniczym możliwe będzie osiągnięcie wyższego poziomu jakości realizowanych prac, a jednocześnie realizacja będzie ułatwiona dla pracownika, co przekłada się z kolei na wydajność.