Jak osiągnąć wysoki poziom jakości w lakiernictwie?

Jak osiągnąć wysoki poziom jakości w lakiernictwie?

31 października, 2018 0 przez Infopress

Osiągnięcie maksymalnie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych jest zadaniem dość skomplikowanym. Przede wszystkim trzeba będzie zainwestować w odpowiednie wyposażenie do warsztatu. W głównej mierze będzie tutaj chodzić o filtrację powietrza. Trzeba będzie więc zainwestować w odpowiednie systemy wentylacyjne z filtracją, oraz w wewnętrzne filtry osadowe. Dzięki takim inwestycjom, z całą pewnością będzie możliwe osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności pracy. Warto przyjrzeć się tym kwestiom nieco bliżej, aby mieć podstawową wiedzę w tym zakresie. Pozwoli nam to świadomie kierować działaniami warsztatu, nastawionymi na osiąganie jak najwyższej jakości realizowanych prac.

Filtracja wewnętrzne i zewnętrzna.

W pierwszej kolejności warto zrobić sobie tutaj rozdział poszczególnych aspektów filtracji powietrza. Musimy stwierdzić, iż występuje tutaj filtracja wewnętrzna, jak i zewnętrzna. W każdym z w tych przypadków będziemy mieć do czynienia z innymi działaniami i rozwiązaniami technologicznymi.

  • Filtracja zewnętrzna – to przede wszystkim system wentylacji powietrza. Tutaj trzeba jednak zastosować odpowiednie filtry kieszeniowe na wlocie i wylocie powietrza. Dzięki nim do wnętrza pomieszczeń warsztatowych nie będą przedostawać się żadne zewnętrzne, lotne zanieczyszczenia.
  • Filtracja wewnętrzna – tutaj wykorzystywane będą przede wszystkim filtry osadowe. Na przykład filtr sufitowy dla lakiernictwa, gwarantujący przechwyt zanieczyszczeń lotnych unoszących się pod sufit. Gdyby nie tego typu filtr, zanieczyszczenia te, z biegiem czasu po prostu by opadły prosto do strefy roboczej, powodując poważne problemy z jakością realizowanych prac.

Mamy więc tutaj dwa różne aspekty oczyszczania atmosfery wewnętrznej w warsztatach lakierniczych. Dzięki ich wykorzystaniu, możliwe jest osiągnięcie bardzo dobrych warunków pracy, a co za tym idzie, wysokiej jakości realizowanych prac lakierniczych.

Wewnętrzna kabina lakiernicza i jej wykorzystanie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla profesjonalnych warsztatów lakierniczych, jest także inwestycja w kabinę lakierniczą. Jest to kabina bardzo szczelna, do której wnętrza nie przedostają się jakiekolwiek zanieczyszczenia. Wartym podkreślenia jest także fakt, iż posiada ona swój własny system sprężania powietrza oraz jego filtracji. Do środka po prostu wchodzimy w kombinezonie z pistoletem lakierniczym. W tym przypadku dość istotną rolę odgrywać będzie także wewnętrzny filtr podłogowy do kabiny lakierniczej, który zapewni natychmiastowe przechwytywanie zanieczyszczeń osadowych wewnątrz kabiny.

Generalnie rzecz więc ujmując, przy odpowiednich inwestycjach będziemy mieć możliwość efektywnego prowadzenia warsztatu lakierniczego. Co najważniejsze zaś, jednocześnie osiągniemy odpowiedni poziom jakościowy realizowanych w warsztacie prac. To zaś jest w tym przypadku zdecydowanie najważniejsze.