Jak długo trwa zabieg przedłużania włosów?

Jak długo trwa zabieg przedłużania włosów?

28 grudnia, 2018 0 przez Sławek

Zapuszczanie włosów jest procesem, przez który chyba każda kobieta przeszła przynajmniej raz w życiu. Tak naprawdę to nie polega on w zasadzie na niczym – bo włosy rosną, czy im damy na to pozwolenie, czy nie. Jednak włosy zapuszczane ścinamy zdecydowanie rzadziej – tylko wtedy, gdy wymagają tego zniszczone końcówki, by nieco zregenerować i odświeżyć fryzurę. A nie po to, by ją skrócić. Włos rośnie w tempie 1 centymetra miesięcznie, choć oczywiście może się to nieco różnić u każdej osoby. Aby więc wydłużyć włosy o około 10-15 cm potrzebujemy poczekać aż rok! I to tylko pod warunkiem, że w międzyczasie nie trzeba będzie ich nieco podciąć, by odnowić końcówki.

Szybkie przedłużanie włosów

W porównaniu z rocznym oczekiwaniem przedłużanie włosów jest zabiegiem bardzo krótko trwającym. Przede wszystkim w celu przedłużenia powinniśmy spędzić około godziny na rozmowie z fryzjerem na temat naszych oczekiwań. Rozważymy opcje, które będą dla naszych włosów najbardziej korzystne. Omówimy jaki efekt chcemy osiągnąć, na jaką długość przedłużyć włosy i ile chcemy na to wydać. Wreszcie, fryzjer przekaże nam informacje na temat właściwej pielęgnacji włosów, jakie będziemy mieć po zabiegu oraz poinformuje jaki konkretnie będzie koszt tego zabiegu.

Pogadanka to oczywiście część wstępna. Potem trzeba spędzić na fotelu fryzjerskim około 3-4 godzin na samym przedłużaniu. Oczywiście długość czasu trwania zabiegu różnić się będzie w zależności od wyboru konkretnej metody. Są zabiegi, które można z powodzeniem wykonać w godzinę. Inne będą wymagały nawet 4 godzin siedzenia na fotelu, by udało się uzyskać efekt, jakiego chcemy. Zależy to między innymi od gęstości naszych włosów i efektu, jaki chcemy uzyskać. Mając bardzo małą objętość włosów, będzie trzeba użyć większej ilości do zagęszczania, więc zabieg będzie trwał dłużej.

Jak wygląda przedłużanie włosów?

Najpierw włosy trzeba umyć i bardzo dokładnie rozczesać oraz podzielić na pasma równej objętości. Następnie do każdego pasma dopasowuje się na odpowiedniej wysokości pasemko doczepianych włosów. Chwilę musi potrwać dokładne zaciśnięcie łącznika przy skórze głowy. Powtarza się to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy, zanim fryzura nabierze odpowiedniej objętości. Następnie fryzjer układa fryzurę, by miała ona odpowiedni efekt. Na wizytę w salonie na przedłużanie należy sobie więc zarezerwować całe popołudnie, łącznie z dojazdem i pogadanką z fryzjerem. Absolutnie nie wolno wykonywać zabiegu w pośpiechu ani próbować go na siłę skracać, dlatego włosy najlepiej przedłużać w dzień wolny.

Więcej informacji na temat przedłużania włosów znajdziesz tutaj: https://www.tematowisko.pl