Infrastruktura fiskalna dla sklepów

Infrastruktura fiskalna dla sklepów

6 sierpnia, 2018 0 przez Infopress

Każdy sklep niezależnie od tego w jakiej działać będzie branży musi obowiązkowo posiadać sprawnie działającą infrastrukturę fiskalną. W jej skład wchodzić będą wszelkiego rodzaju drukarki i kasy fiskalne oraz czytniki kodów czy też terminale płatnicze do płatności bezgotówkowych. Wszystkie te elementy musza być połączone ze sobą i komputerem centralnym, w którym prowadzona jest baza dystrybuowanych produktów oraz ich kodów kreskowych. Każdy nowy produkt przyjęty do sprzedaży musi zostać w pierwszej kolejności wprowadzony do systemu aby możliwe było prowadzenie jego sprzedaży.

Zakup i instalacja infrastruktury fiskalnej.

Przede wszystkim, trzeba tutaj z góry powiedzieć sobie, iż wszystkie kasy i drukarki fiskalne, jako, że na ich podstawie prowadzona jest dokumentacja księgowa, powinny posiadać homologację. Jest ona wydawana przez Główny Urząd Miar w związku z restrykcyjnymi warunkami dopuszczenia tego typu urządzeń do sprzedaży ustalonymi przez Ministerstwo Finansów. Jest to bardzo istotna kwestia, bowiem na podstawie wydruków z kas fiskalnych będziemy rozliczać się z podatków należnych fiskusowi. Wydruki dla klientów zaś, czyli paragony fiskalne są jedynym dowodem zawarcia przez nich transakcji zakupu w sklepie i tylko na jego podstawie mogą dochodzić swoich praw w przypadku jakichkolwiek problemów i nieporozumień.

Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zlecenie instalacji całego systemu odpowiednim fachowcom, którzy przede wszystkim przygotują system do pracy oraz przeprowadzą szkolenie z jego obsługi. W końcu na bieżąco trzeba będzie wprowadzać wszystkie dystrybuowane produkty do systemu, aby możliwe było ich szybkie nabijanie na kasę poprzez czytniki kodów kreskowych.

Jakie kasy fiskalne kupić?

Oczywiście kasy fiskalne Bydgoszcz występują w wielu różnych wariantach. Znajdziemy tutaj zarówno kasy małe, średnie jak i duże. Kasy mobilne i stacjonarne. Każda z nich będzie dodatkowo wyposażona w różnorodne funkcjonalności w zależności od producenta kasy. Dobra kasa fiskalna będzie pozwalać nam na pełną integrację z wagami szalkowymi, czytnikami kodów kreskowych, czy też z terminalami płatniczymi do obsługi płatności bezgotówkowych. Dobra kasa, będzie wpływać na komfort i bezpieczeństwo pracy, bowiem margines błędu ludzkiego jest tutaj ograniczony do minimum. Przy zachowaniu podstawowej uwagi i skupienia w pracy, nie ma możliwości popełnienia błędu. Bardzo ważne w całym systemie będą także odpowiednie drukarki fiskalne Bydgoszcz zapewniające obsługę wydruków paragonów raportów zmianowych czy też dobowych. Tego typu dokumenty stanowią najważniejszą dokumentację całego sklepu na podstawie której prowadzone są rozliczenia z Urzędem skarbowym, toteż wszystko powinno być dobrze przygotowane i zainstalowane oraz posiadać niezbędne homologacje, aby nasze rozliczenia były bezpieczne.