Granitowa elewacja domu jednorodzinnego.

Granitowa elewacja domu jednorodzinnego.

3 sierpnia, 2017 0 przez Infopress

Elewacja każdego domu to w pewnym sensie jego zewnętrzna wizytówka, ale nie tylko, bowiem elewacja pełni także bardzo ważne funkcje w kwestiach technologicznych w budynku. Stanowi podstawowe zabezpieczenie ścian przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami i negatywnym wpływem warunków atmosferycznych na konstrukcję ścian. Przyjrzyjmy się w takim razie kwestii tego, w jaki sposób wykonać elewację z kamienia naturalnego, na przykład z granitu, aby była doskonałym zabezpieczeniem murów a jednocześnie, aby pełniła funkcję estetyczną, ozdabiając nasz dom, co będzie widoczne już z bardzo daleka.

Zalety zastosowania granitu do konstrukcji elewacji zewnętrznej.

W pierwszej kolejności warto sobie tutaj podkreślić, iż zastosowanie granitu jako materiału na wykonanie elewacji budynku będzie nieść za sobą konkretne korzyści, zarówno w wymiarze funkcjonalnym, jak i w wymiarze estetycznym. Oczywiście musimy powiedzieć wprost, iż elewacje kamienne z granitu stanowią zdecydowanie najbardziej estetyczne rozwiązania, na jakie tylko możemy sobie pozwolić. No może poza elewacjami z marmuru. Jednakże warto tutaj także wspomnieć o kwestii tego, iż granit jest materiałem wyjątkowo trwałym i odpornym na działanie czynników atmosferycznych oraz innych. Generalnie więc, trudno będzie doprowadzić do uszkodzenia elewacji z granitu, wobec czego będzie ona stanowić doskonałe zabezpieczenie naszych ścian przed działaniem czynników atmosferycznych czy też przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi. Trzeba więc przyznać, iż granit stanowi bardzo dobry materiał jeśli chodzi o wykończenie elewacji zewnętrznej budynków, aczkolwiek jest to rozwiązaniem stosunkowo kosztownym, na które nie każdy będzie mógł sobie pozwolić.

Koszty realizacji elewacji z granitu.

Jeśli chodzi o koszt wykonania elewacji granitowej, trzeba będzie się przygotować na stosunkowo spore wydatki. W zdecydowanej większości przypadków, mimo iż jest to zależne od indywidualnych cen wykonawcy, to jednak, ceny metra elewacji granitowej, będą raczej oscylować w wysokości dwu lub nawet trzykrotnie wyższej, niż w przypadku innych rozwiązań, a już na pewno kilkukrotnie wyższej niż w przypadku elewacji z tynków mineralnych itp. Jest to więc rozwiązaniem bardzo kosztownym, niemniej jednak jego zastosowanie będzie nieść za sobą bardzo wiele korzyści, zarówno w kwestiach estetycznych, jak i w kwestiach funkcjonalnych. Elewacja granitowa będzie przykuwać uwagę z daleka, swoją niecodziennością i nadzwyczaj wysoką estetyką, a co więcej, przetrwa bardzo długo bez jakichkolwiek problemów i trudności. Oczywiście pod warunkiem, iż będzie prawidłowo wykonana, przed doświadczonych fachowców, którzy zagwarantują nam prawidłowe wykonanie elewacji, a to w tym przypadku będzie kwestią najważniejszą, aby kosztowna elewacja granitowa była wykonana w stu procentach poprawnie i mogła nam służyć przez bardzo długi czas.