Gdzie zastosować hale pneumatyczne?

Gdzie zastosować hale pneumatyczne?

13 sierpnia, 2021 0 przez Infopress

Współcześni przedsiębiorcy coraz częściej skłaniają się ku nowoczesnym rozwiązaniom technologicznych. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku hal namiotowych. To obiekty coraz częściej wybierane, ponieważ są uniwersalne i świetnie się sprawdzają w różnych rodzajów biznesu. Pośród wielu typów hal na wyróżnienie zasługują hale namiotowe pneumatyczne. Co to takiego i gdzie mają zastosowanie? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Czym są hale pneumatyczne?

Obiekty tego typu zwane są inaczej poduszkami powietrznymi albo balonami, ponieważ ich poszycie wypełnione jest powietrzem. Konstrukcja hali opiera się na ściennych płytach izolacyjnych, a są to płyty warstwowe z rdzeniem z poliuretanu, co zapewnia wysoki standard użytkowania, bezpieczeństwo i wytrzymałość. Hale z dmuchanym dachem zapewniają doskonałą izolację termiczną, co oznacza, że w zimie zapewniają ciepło, zaś latem chronią przed nadmiernym upałem. To idealne rozwiązanie, ponieważ stwarza odpowiedni mikroklimat, bez względu na panującą porę roku.

Jakie zalety mają namioty pneumatyczne?

Poduszki powietrzne cechują się bardzo szybkim montażem, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy inwestorowi zależy na czasie. Nie wymagają fundamentów, ani wsporników, dzięki czemu instalacja takiego obiektu jest wyjątkowo sprawna. Dach pneumatyczny nie tylko znakomicie chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale także likwiduje zjawisko skraplania się pary wodnej wewnątrz obiektu. Hale tego rodzaju są bardzo żywotne i wytrzymałe, co gwarantuje komfort użytkowania w każdych warunkach pogodowych, i to przez cały rok. Bardzo dużym atutem takich obiektów są dużo niższe koszty inwestycje w porównaniu do stałych budynków murowanych. Dzięki tak wielu zaletom hale pneumatyczne mają całe spektrum zastosowań.

Jakie zastosowanie mają hale poduszki?

Konstrukcje z dmuchanym dachem idealnie się nadają na zadaszania różnego rodzaju obiektów sportowych, takich jak boiska, korty tenisowe, baseny czy lodowiska, a także na imprezy o charakterze rozrywkowym – koncerty i festyny. Ze względu na możliwości, jakie oferują czyli utrzymanie odpowiedniej temperatury mogą być wykorzystywane w różnych sektorach gospodarki. Świetnie się sprawdzą jako magazyny w przemyśle spożywczym i rolnictwie, ponieważ spełniają wszystkie wymogi dotyczące temperatury i wilgotności dla przechowywanych produktów i towarów. Namiot pneumatyczny to także doskonałe rozwiązanie dla branży ogrodniczej, budowanej, handlowej i usługowej. Obiekty tego typu można wykorzystywać sezonowo lub przez cały rok.