Galeria sztuki współczesnej w Bielsku Białej.

Galeria sztuki współczesnej w Bielsku Białej.

11 kwietnia, 2014 0 przez Infopress

Na chwilę obecną w naszym kraju nie mamy zbyt wielu dobrze prosperujących galerii sztuki współczesnej, toteż każda kolejna, która zaczyna wchodzić z większym hukiem na rynek jest bardzo mile widziana przez wszystkich miłośników i znawców sztuki. Przede wszystkim jednak zyskać na tym mogą sami artyści, którzy za pośrednictwem tego typu galerii mogą sprzedawać swoje dzieła, a to jak wiadomo podstawa ich działalności. Jeśli bowiem nie uda się dobrze sprzedać tworzonych obrazów i grafik, niestety nie będzie pieniędzy na dalszą działalność, a to z kolei negatywnie odbije się na całokształcie polskiej sztuki współczesnej. Po prostu artyści będą zmuszeniu do zaprzestania swojej działalności, gdyż ta nie przyniesie im żadnych profitów, pozwalających się w stu procentach bezpiecznie utrzymać.

Galeria Tadeo Art w Bielsku Białej

Karol Bąk - Prima Mobilia XLIOstatnio coraz głośniej jest w sieci o bielskiej galerii malarstwa współczesnego Tadeo Art, która w swojej ofercie posiada coraz bardziej wartościowe dzieła polskich, współczesnych malarzy i grafików. Znajdziemy tutaj prace najbardziej popularnych polskich artystów młodego pokolenia, zarówno malarzy i grafików, jak też rzeźbiarzy. Bardziej znani artyści których kolekcje prezentowane są w galerii Tadeo Art to na przykład: Zofia Błażko, Dariusz Żejmo, Tomasz Sętowski, Karol Bąk, Łukasz Jaruga, czy też Ilona Herc. Są to nazwiska najbardziej znanych artystów, których dzieła zajmują szczególne miejsce w galerii, zaś niektóre z nich pochodzą z prywatnych kolekcji, przez co też nie mamy już możliwości ich zakupu, tylko co najwyżej podziwiania. Pozostałe zaś prace można na miejscu w galerii zakupić, aczkolwiek w przypadku najbardziej znanych artystów trzeba będzie liczyć się ze stosunkowo wysokim kosztem, sięgającym nawet kilku tysięcy złotych, co jak na sztukę współczesną stanowi już dość pokaźne kwoty.

Wszechstronność sztuki współczesnej.

Trzeba tutaj też zaznaczyć, iż dla miłośników sztuki galeria malarstwa współczesnego Tadeo Art, będzie bardzo dobrym miejscem na zakupy i podziwianie przede wszystkim przez wzgląd na wszechstronność prezentowanej tutaj sztuki. Znajdziemy tutaj zarówno martwą naturę, zwierzęta, pejzaż, portrety oraz akty, toteż można powiedzieć, iż dla każdego znajdzie się coś co sprawi mu przyjemność i będzie idealnie pasować do jego wnętrz. Wypada tutaj także podkreślić fakt iż pracownicy galerii to bardzo dobrze poinformowane osoby w zakresie sztuki współczesnej, przez co też na miejscu, podczas podziwiania obrazów i rzeźb zawsze mamy pod ręką kogoś, kto będzie w stanie udzielić nam szerszych informacji na temat konkretnego dzieła.

Podsumowanie.

Reasumując, możemy tutaj powiedzieć, iż galerie sztuki współczesnej, takie jak opisywana powyżej galeria Tadeo Art, stanowią bardzo dobre miejsce dla wszystkich pasjonatów współczesnego malarstwa, grafiki i rzeźby, wobec czego cieszy fakt, iż takie miejsca mogą się rozwijać i coraz lepiej promować wśród polskich galerii. Ze swojej strony, na zakończenie możemy tylko serdecznie zaprosić wszystkich do odwiedzenia galerii Tadeo Art w Bielsku Białej przy ulicy Żywieckiej 333, bowiem każdy z pasjonatów i miłośników współczesnej sztuki polskiej znajdzie tutaj coś, co spełni jego oczekiwania.