Filtry do warsztatów lakierniczych.

Filtry do warsztatów lakierniczych.

3 maja, 2017 0 przez Infopress

Zastosowanie wszelkiego rodzaju filtrów w pomieszczeniach lakierniczych jest kwestią niezwykle istotną, bowiem pozwala nam na zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu czystości, panującej we wnętrzu tych pomieszczeń atmosfery. Jest to wszak niezbędne do osiągania dobrych efektów pracy, gdyż wszelkie, unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia będą wywierać wysoce negatywny wpływ na jakość realizowanych prac lakierniczych. Przyjrzyjmy się wobec tego kwestii tego, jak zastosować odpowiedniej jakości filtry oraz dlaczego jest to kwestia tak bardzo istotna.

Dlaczego filtracja jest tak bardzo istotna?

Przede wszystkim musimy sobie zdać tutaj sprawę z tego, iż nawet najlepszej jakości wentylacja mechaniczna nie zagwarantuje nam stuprocentowego oczyszczenia atmosfery wewnętrznej, a każde zabrudzenia, będą stanowić zagrożenie dla jakości realizowanych prac lakierniczych. Wystarczy, że na świeżo położonych warstwach farby czy też lakieru osiądzie troszkę pyłu i kurzu i już powierzchnia nie będzie idealnie gładka, zaś struktura powierzchni będzie w znacznym zakresie osłabiona. Wpływa to w bardzo negatywny sposób na jakość realizowanych prac, toteż warto temu zagadnieniu poświęcić nieco więcej uwagi. Odpowiednia filtracja wewnętrzna pozwoli nam na osiągnięcie lepszego poziomu jakości realizowanych prac, zarówno w kwestiach technicznych jak i czysto estetycznych.

Filtracja wstępna.

Przede wszystkim, trzeba będzie więc zapewnić sobie profesjonalny system wentylacji mechanicznej, który poprzez odpowiednie filtry kieszeniowe zainstalowane na kanałach wlotu i wylotu powietrza, nie dopuści do przedostawania się zanieczyszczeń. Chodzi tutaj zarówno o zanieczyszczenia zewnętrzne, które nie powinny dostać się do środka pomieszczeń lakierniczych, jak i o wytwarzane w procesie lakierniczym, lotne zanieczyszczenia chemiczne, które nie powinny wydostawać się na zewnątrz. Oczywiście jest to podstawowy zakres filtracji nie gwarantujący nam w stu procentach oczyszczenia całej atmosfery, niemniej jednak jest jednym z podstawowych działań, które należy podjąć, aby w ogóle myśleć o prawidłowym oczyszczeniu wnętrza w pomieszczeniach lakierniczych.

Filtry podłogowe i ich funkcja.

Dodatkowym rozwiązaniem, które warto tutaj wziąć pod uwagę, jest przechwycenie zanieczyszczeń osadzających się na ścianach, sufitach i podłogach, gdyż mogą być one potem unoszone poprzez przemieszczających się pracowników, co może doprowadzić do ich ponownego osadzenia się na lakierowanych płaszczyznach. Tutaj wykorzystywane są profesjonalne filtry podłogowe sufitowe oraz ścienne, które skutecznie przechwytują i wiążą w swojej wewnętrznej strukturze wszystkie osadzające się na ich powierzchni zanieczyszczenia, dzięki czemu atmosfera wewnętrzna może być jeszcze czystsza, zapewniając nam możliwość osiągnięcia jeszcze lepszego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.