Estetyczne schody granitowe w twoim domu.

Estetyczne schody granitowe w twoim domu.

20 stycznia, 2015 0 przez Infopress

Wśród wielu różnorodnych, dostępnych obecnie rozwiązań w zakresie poprawy estetyki naszego domu, jednym ze zdecydowanie najlepszych jest zastosowanie wykończeń z naturalnego kamienia, takiego jak chociażby granit, marmur, czy tez trawertyn. Są to trzy podstawowe kamienie stosowane w budownictwie przede wszystkim do wykonywania schodów wewnętrznych oraz zewnętrznych, parapetów okiennych, posadzek, czy tez blatów kuchennych. W poniższym tekście postaramy się przedstawić czytelnikom wszystkie najważniejsze zalety zastosowania w domu schodów granitowych, oraz ewentualnych trudności związanych z ich wykonaniem. Zapraszamy serdecznie do lektury wszystkich zainteresowanych tematyką tego rodzaju.

Jak wykonać schody granitowe?

Aby móc cieszyć się przepięknymi, stylowymi i niesamowicie trwałymi schodami granitowymi w swoim własnym domu, trzeba będzie odpowiednie przygotować się do całego procesu ich wykonania. Przede wszystkim trzeba mieć bardzo dobrze przygotowaną klatkę schodową, (ewentualnie w zamian za dodatkową opłatę, monterzy wykonają prace przygotowawcze). W następnej kolejności trzeba umówić się z producentem na obmiar, podczas którego fachowcy przemierzą nasze schody, a następnie zasugerują możliwe rozwiązania estetyczne, prezentując jednocześnie poglądowe zdjęcia i symulacje, czy też przykładowe projekty, które pozwolą nam wyobrazić sobie w pewnym przybliżeniu to, co mamy zamiar wykonać w swoim domu. Potem przychodzi czas na żmudne przygotowanie schodów z granitu, czyli przycinanie na wymiar płyt granitowych oraz ich polerowanie. Po kilku tygodniach, fachowcy w umówionym wcześniej terminie wracają i przeprowadzają montaż schodów, który będzie trwał od kilku godzin do kilku dni, w zależności od stopnia skomplikowania całego procesu oraz samych schodów. Potem zostaje nam już tylko wstępna impregnacja, środkiem do pielęgnacji naturalnego kamienia, i możemy cieszyć się użytkowaniem nowych schodów granitowych.

Jakie korzyści dają nam schody granitowe?

Zdecydowanie najważniejsze dla każdego z nas będzie tutaj to, iż schody granitowe zapewniają nam estetykę na bardzo wysokim poziomie, ale trzeba pamiętać, iż na tym nie kończy się lista korzyści płynących z takiego rozwiązania. Musimy także pamiętać o ich wysokim poziomie trwałości i odporności na uszkodzenia, bowiem granit należy tutaj do zdecydowanie najtwardszych materiałów kamiennych stosowanych obecnie w budownictwie. Żadne przypadkowe uszkodzenia nie wchodzą absolutnie w grę… chyba, że ktoś celowo użyje na nich młota pneumatycznego. W przypadku normalnego użytkowania nie powinniśmy mieć jakichkolwiek trudności ani przykrych niespodzianek, szczególnie, jeśli będą to schody granitowe wykonane przez doświadczonego i uznanego producenta, których na rynku, na chwilę obecną pojawia się coraz więcej.

Koszt wykonania schodów z granitu

Z reguły trzeba będzie tutaj liczyć się z bardzo wygórowanymi kosztami, sięgającymi nawet kilku tysięcy złotych za metr kwadratowy schodów. Oczywiście są to zawsze ceny podawane wraz z obróbką. Można także znaleźć oferty kamieniarzy oferujących nam granit w popularniejszych, mniej pożądanych odmianach w przystępniejszych cenach, które będą utrzymywać się na poziomie kilkuset złotych za metr kwadratowy wraz z obróbką i montażem. Jednakże trzeba pamiętać, iż tego typu inwestycja jest długoterminową, bowiem schody granitowe przeżyją z całą pewnością zarówno nas samych jak i przyszłe pokolenia. Jest to więc jak najbardziej godne uwagi rozwiązanie, bowiem raz wykonane schody z granitu zupełnie nie będą w przyszłości absorbować naszej uwagi.