Estetyczne ozdoby ogrodowe.

Estetyczne ozdoby ogrodowe.

29 maja, 2017 0 przez Infopress

Każdy z nas z całą pewnością dąży do tego aby jego ogród był wyjątkowo zadbany i estetyczny. Jest to bowiem jedno z najlepszych miejsc do spędzania wolnego czasu i relaksowania się po pracy. Warto tutaj więc dołożyć wszelkich starań do tego, aby jednak nasz ogród był miejscem idealnie przygotowanym do wypoczynku i rekreacji. Aby zapewniał nam możliwość wygodnego zrelaksowania się po pracy w otoczeniu zieleni i dobrze dopasowanej architektury ogrodowej. Dlatego też, warto zainteresować się uprawą Różaneczników w przydomowym ogrodzie, gdyż charakteryzują się wysokim poziomem estetyki, oraz małymi wymaganiami w zakresie pielęgnacji, co będzie bardzo istotną kwestią w naszym przypadku.

Warunki uprawy Rododendronów w przydomowym ogrodzie.

Przede wszystkim jednak musimy tutaj zdać sobie sprawę, iż w uprawie Różaneczników w przydomowych ogrodach najważniejsza rolę odgrywa staranne przygotowanie mieszanki glebowej oraz wybór stanowiska. Poza tymi dwom aspektami w zasadzie nie przewidujemy żadnych poważniejszych zajęć związanych z pielęgnacją Różaneczników. W zakresie przygotowania gleby, musimy pamiętać przede wszystkim o kwestii tego, iż wszystkie rośliny z rodziny Rhododendron, wymagają od nas przygotowania gleby o dość kwaśnym odczynie pH, w przedziale 5-6,5. w tym celu musimy zmieszać ze sobą w równych proporcjach glebę ogrodniczą (kompost), korę sosnową, oraz nie odkwaszany torf. Pozwoli to nam osiągnąć idealną kompozycję gleby do uprawy Różaneczników i Azalii.

Oczywiście musimy także pamiętać o tym, aby starannie wybrać stanowisko do uprawy tego typu roślin, a w tym zakresie wymagać one będą stanowisk zacienionych, o stosunkowo sporym zakresie wilgotności. Najlepiej więc będzie znaleźć im stanowisko w sąsiedztwie większych krzewów i drzew, pod warunkiem iż nie będą one kolidować z systemem korzeniowym Różaneczników. Można też przemyśleć usytuowanie w niedalekiej odległości od stanowisk uprawy Różaneczników, oczka wodnego, które zapewni nam lokalne podniesienie poziomu wilgotności, co także korzystnie wpłynie na warunki uprawne naszych Różaneczników.

Pielęgnacja Różaneczników.

Jedną ze zdecydowanie największych zalet uprawy tych roślin jest fakt, iż są one stosunkowo mało wymagające pod względem pielęgnacji. wystarczy tutaj pamiętać o systematycznym nawadnianiu w okresie braku opadów atmosferycznych, i w zasadzie wszystkie prace mamy z głowy. Nie musimy się tutaj kłopotać żadnymi specjalnymi nawozami czy też środkami ochrony roślin, bowiem Różanecznik doskonale sobie radzą w tych kwestiach samodzielnie. Możemy co najwyżej usuwać uschnięte gałązki, co pozwoli znaleźć więcej miejsca na nowe, a także poprawi estetyczny wizerunek naszych krzewów. Możemy więc powiedzieć, iż jest to roślina idealna do uprawy w przydomowym ogrodzie, bowiem nie trzeba poświęcać jej za wiele czasu, a estetycznie stoi na bardzo wysokim poziomie. Pozwoli to nam poświęcić więcej czasu na relaks i wypoczynek zamiast ciągła pracę w przydomowym ogrodzie.