Edukacja poprzez zabawę

Edukacja poprzez zabawę

26 września, 2015 0 przez Infopress

Jednym ze zdecydowanie najważniejszych aspektów zabawy naszych dzieci, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest to, iż w jej trakcie nasze pociechy w wyjątkowo zadziwiający wręcz sposób chłoną nową wiedzę i nabywają nowe umiejętności. Można ten fakt wykorzystać w rozsądny sposób, zapewniając dzieciom zabawki o charakterze edukacyjnym, a co za tym idzie, gwarantując im możliwość dobrej zabawy połączonej z nauką, co z całą pewnością zaowocuje w przyszłości, na przykład w szkole, kiedy nasze dziecko, do pewnych kwestii będzie już doskonale przygotowane. Zobaczmy wobec tego, jakie mamy obecnie możliwości w zakresie zabawek edukacyjnych, i które z nich będą rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym w tym konkretnym przypadku.

Walory edukacyjne zabawek.

Przede wszystkim musimy tutaj powiedzieć sobie o tym, jakiego rodzaju umiejętności i wiedzę nasze dzieci mogą pozyskiwać poprzez zabawę konkretnymi zabawkami. Okazuje się, iż jest tego stosunkowo sporo, wobec czego warto tę wiedzę nieco uporządkować. Otóż, w czasie zabawy odpowiednio dostosowanymi zabawkami, nasze dzieci mogą poprawić:

  • Zdolność do analitycznego myślenia
  • Zdolności manualne
  • Wyobraźnię przestrzenną
  • Umiejętność postępowania w zgodzie z instrukcją
  • Wiedzę ogólną
  • Zdolności plastyczne
  • Zdolności techniczne.

Aż dziw bierze, że do tej pory nie wykorzystaliśmy pełnego potencjału jaki drzemie w odpowiednio dobranych zabawkach, aby ułatwić naszym dzieciom wejście w świat szkoły, nauki i techniki. Można tutaj jednak zauważyć, iż przy odrobinie dobrej woli i poznaniu sekretów poszczególnych zabawek, z całą pewnością każdemu z nas, uda się na własną rękę dobrać swoim dzieciom takie zabawki, aby mogły z zabawy wynieść coś pożyteczniejszego, dzięki czemu ich życie w murach szkoły stanie się prostsze i łatwiejsze, co powinno być dla nas priorytetem.

Gdzie kupić dobre zabawki o charakterze edukacyjnym?

Oczywiście powstaje tutaj od razu jeden problem, a mianowicie, gdzie można będzie kupić tak dobre zabawki, które nauczą nasze dzieci czegoś pożytecznego, a nie tylko pozwolą spędzić czas na zabawie. Otóż praktycznie w każdym dobrym sklepie z zabawkami, znajdziemy odpowiedni regał opisany, jako zabawki edukacyjne. Znajdziemy tutaj skomplikowane klocki, rzutniki Famosa, do odrysowywania postaci z ulubionych bajek, oraz wiele innych zabawek, zapewniających naszym dzieciom możliwość rozwijania swoich zdolności i pozyskiwania całkiem nowych. Jednym z tego typu sklepów, w którym bez trudu dostaniemy odpowiedniej jakości zabawki edukacyjne, jest bez wątpienia Planeta Puchatka, gdzie pod adresem internetowym planetapuchatka.pl będziemy mogli bez większego trudu znaleźć odpowiednie zabawki, które pozwolą naszym dzieciom wyciągnąć coś bardziej pożytecznego ze swojego okresu dzieciństwa, niż tylko bezmyślną, bezproduktywną, mimo iż ciekawą i pochłaniającą zabawę.