Dobór łożysk do poszczególnych rozwiązań.

Dobór łożysk do poszczególnych rozwiązań.

2 kwietnia, 2017 0 przez Infopress

Prowadzenie jakiegokolwiek warsztatu mechaniki pojazdów samochodowych czy też serwisu profesjonalnych maszyn przemysłowych, wymaga w pierwszej kolejności zorganizowania sobie regularnych dostaw wszelkiego rodzaju, najczęściej wymienianych części zamiennych. Do tych zaś należy bez wątpienia zaliczyć w pierwszej kolejności łożyska, które są w zdecydowanie największym zakresie poddawane działaniu obciążeń, niejednokrotnie bardzo silnych, skutkiem czego też, najszybciej podlegają wyeksploatowaniu. Zobaczmy w takim razie, w jaki sposób można zagwarantować sobie odpowiednie zaopatrzenie w łożyska, oraz możliwość ich bezpiecznego dobru do poszczególnych rozwiązań.

Łożyska oryginalne oraz zamienniki.

W pierwszej jednak kolejności warto tutaj zdać sobie sprawę z kwestii tego, iż w wielu przypadkach poza łożyskami oryginalnymi, możemy zastosować także łożyska od innych producentów, którzy także dostarczają nam zbliżone pod względem parametrów technicznych rozwiązania. Chodzi nam tutaj o to, iż nie zawsze będziemy mieć możliwość sprowadzenia oryginalnego łożyska, gdyż czasem są one trudno dostępne, a czasem nawet nie są już produkowane. Tutaj przydatny będzie odpowiedni katalog internetowy łożysk, który pozwoli nam skutecznie dopasować łożyska do konkretnych zastosowań. Na stronie internetowej stozek.pl, znajdziemy tego typu katalog, w którym po podaniu wymaganych przez nas wymiarów łożyska, oraz jego parametrów technicznych, w odpowiedzi dostaniemy listę produktów spełniających te kryteria. Pozwoli nam to dobrać łożysko zastępcze do danego rozwiązania technologicznego, w przypadku, kiedy nie będzie możliwe zakupienie łożyska oryginalnego. Oczywiście w przypadku nowych urządzeń i pojazdów samochodowych, objętych gwarancja producenta, koniecznością będzie wymiana łożyska na oryginalne, aby zachować gwarancję, niemniej jednak w przypadku wielu starszych pojazdów i urządzeń, łożyska oryginalne po prostu nie są już produkowane, toteż koniecznością jest dobranie odpowiedniego zamiennika.

Producenci łożysk.

Warto tutaj także podkreślić, iż dość istotną rolę pełnić będzie także sam producent łożyska. Otóż najważniejsza kwestią będzie to, aby producent gwarantował wysoki poziom jakości dostarczanych na rynek łożysk, a tym może się pochwalić niewielu producentów. Do zdecydowanie najlepszych jakościowo łożysk, dostępnych na rynku na chwilę obecną, które możemy dopasować do wielu różnych zastosowań, należy bez wątpienia zaliczyć łożyska Nachi, Timken czy też SKF. Są to w zasadzie trzej producenci o największym doświadczeniu w branży a skutkiem tego, także producenci dostarczający na rynek zdecydowanie najlepsze i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania w tym zakresie. Oczywiście pozostali producenci nie są tutaj jakoś specjalnie gorsi, niemniej jednak nie zawsze będą oni w stanie sprostać wymaganiom w przypadku pojazdów samochodowych czy też dostarczyć łożyska specjalistyczne dla przemysłu kolejowego czy też lotniczego. Generalnie rzecz ujmując, producent łożyska w dużej mierze odpowiadać będzie za jego jakość i profesjonalne działanie w urządzeniu toteż warto na tę kwestię zwrócić szczególną uwagę.