Dobór elementów odzieży myśliwskiej.

Dobór elementów odzieży myśliwskiej.

22 września, 2017 0 przez Infopress

W karierze każdego myśliwego prędzej czy później przyjdzie moment, w którym zrezygnuje on ostatecznie z zakupu kompletnych zestawów odzieży myśliwskiej, na rzecz indywidualnego doboru poszczególnych elementów. Ma to oczywiście swoje wady i zalety, bowiem będzie o wiele bardziej kosztowne, niemniej jednak zapewni większy poziom swobody w doborze ubioru, co przełoży się na większą wygodę i komfort. Oczywiście przełoży się także na poczucie bezpieczeństwa w trakcie polowania, a to jest przecież kwestią zdecydowanie najważniejszą. Warto więc przyjrzeć się nieco dokładniej, na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę przy doborze poszczególnych elementów odzieży, aby ostatecznie skompletowany samodzielnie zestaw był w stu procentach najlepszy.

Markowa odzież myśliwska.

Nie da się tutaj też ukryć, iż zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w kompletowaniu zestawu odzieżowego dla myśliwego, jest sięganie po najlepsze i najbardziej popularne marki. Nie chodzi tutaj bynajmniej i prestiż na polowaniu, tylko o fakt tego, iż najlepsze marki charakteryzują się tym, iż ich odzież jest wysokiej jakości pod każdym względem. Przykładowo koszule marki Harkila charakteryzują się o wiele wyższym poziomem wytrzymałości, oraz bardzo dobrą izolację termiczną, co w przypadku polowań w trudnych warunkach zimowych jest nie do przecenienia. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż w przypadku markowych elementów odzieży, zawsze możemy mieć pewność co do jakości, gdyż największe i najbardziej popularne marki nie pozwolą sobie na jakiekolwiek niedopowiedzenia w kwestii jakości wytwarzanej przez nich odzieży. nawet jeśli już zdarzy się jakiś wadliwy (co przecież zdarza się najlepszym także, aczkolwiek w mniejszych ilościach), zawsze będziemy potraktowani uczciwie, i zawsze ostatecznie dostaniemy nowy element odzieży, w pełni wolny od jakichkolwiek wad fabrycznych. Niestety w przypadku mało znanych i początkujących manufaktur nie jest to praktyka rozpowszechniona, wobec czego raczej starajmy się ich unikać.

Dodatki odzieżowe dla myśliwych.

Nie mniejszą rolę w zestawach odzieży myśliwskiej pełnić będą wszelkiego rodzaju elementy dodatkowe, takie jak czapki, rękawice, paski czy też nawet kapelusze. Trzeba tutaj przecież pamiętać, że kapelusz myśliwego zapewnia ochronę głowy przed silnym wiatrem, jak również przed padającym deszczem. Dobry kapelusz, będzie posiadał odpowiednie rondo i klapę tylnią, co zabezpieczy przez ściekaniem kropel deszczu prosto za kołnierz. Rękawice będą przydatne przede wszystkim w sezonie zimowym, choć wielu myśliwych używa także odpowiednich rękawic letnich, celem dodatkowego zabezpieczenia dłoni podczas polowania, przedzierania się przez różne chaszcze itp. Generalnie rzecz ujmując, trzeba przyznać, iż w przypadku prawidłowego podejścia do kompletowania zestawu odzieży myśliwskiej, można będzie stworzyć całkiem przyzwoity zestaw, a szukając odpowiednich promocji, możliwe będzie nawet jego skompletowanie w całkiem przystępnych cenach. Przy nieco większym wysiłku w poszukiwaniach, może się nawet okazać, iż skompletowany samodzielnie zestaw będzie tańszy od zestawów kupionych w sklepie.