Dlaczego warto korzystać z pożyczki gotówkowej realizowanej w domu?

Dlaczego warto korzystać z pożyczki gotówkowej realizowanej w domu?

29 października, 2018 0 przez Infopress

Zdecydowana większość firm pożyczkowych udziela pożyczek chwilówek przez internet. Nie ma tu mowy o bezpośrednim kontakcie pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Niewiele tego rodzaju przedsiębiorstw decyduje się na udzielanie prokonsumenckich chwilówek w domu klientów. Dlaczego właśnie z takich ofert warto skorzystać?

Korzystna oferta

Pożyczki gotówkowe, które dostarczane są do domu klienta, to jedyna możliwość zaciągnięcia pożyczki dla osób nieposiadających konta w banku albo dla dłużników z zajętymi kontami. Wybierając takie rozwiązanie, musimy wiedzieć, że wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy pożyczki oraz z jej zawarciem będą zrealizowane w domu klienta przy uczestnictwie przedstawiciela danej firmy. To on na podstawie przedstawionych dokumentów i oświadczeń ocenia, czy klienta stać na pożyczkę. Jeśli wszystko się zgadza, może od razu wypłacić chwilówkę.
Zaciągnięta w domu pożyczka w podobny sposób jest spłacana. W terminie wskazanym w harmonogramie spłaty pożyczki w domu klienta zjawia się przedstawiciel pożyczkodawcy i jemu bezpośrednio uiszcza się ratę lub pełną spłatę pożyczki.

Gdzie po pożyczkę z obsługą domową?

Przeglądając aktualne oferty firm pożyczkowych, wyraźnie widać, że pożyczki z obsługą domową świadczoną klientowi są w mniejszości ofert. Niewielu pożyczkodawców się na to decyduje, ponieważ zwiększa to koszty ponoszone przez nich – trzeba zatrudnić doradcę, który nawiąże kontakt z klientem i odwiedzi go pod wskazanym adresem, podpisze umowę i wręczy mu gotówkę. Takie działania są jednak prokonsumenckie i pozwalają na przyciągnięcie do oferty firmy pożyczkowej nowych klientów, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą korzystać z pożyczki od firmy działającej w internecie.

Dla samych pożyczkobiorców może być to jednak bardzo wygodne. Nie trzeba mieć konta w banku, obsługa domowa jest dyskretna i nikt obcy nie musi wiedzieć, że korzystamy z pożyczki.

Uwaga na oszustów!

Nigdy nie powinniśmy korzystać z oferty pożyczkowej firm i osób, które są dla nas całkowicie nieznane i nie jesteśmy w stanie potwierdzić, że prowadzą legalną działalność pożyczkową. Dlatego, kiedy już nawiążemy kontakt z firmą pożyczkową, która oferuje pożyczki gotówkowe realizowane w domu, powinniśmy poprosić przedstawiciela pożyczkodawcy o podanie numeru NIP i REGON oraz KRS firmy pożyczkowej. Na tej podstawie sprawdzimy, czy jest ona zarejestrowana i widnieje w rejestrze pożyczkodawców prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Trzeba też rzecz jasna przeczytać przedstawianą umowę pożyczkową i dopytać o szczegóły pożyczki, zwłaszcza te związane z ponoszonymi przez pożyczkobiorcę kosztami.

Artykuł powstał dzięki doradcom z firmy Eden Finance – ekspresowe pożyczki