Brak klientów? Jest sposób, aby to zmienić!

Brak klientów? Jest sposób, aby to zmienić!

13 grudnia, 2018 0 przez Infopress

Prowadzenie własnego biznesu to nie lada wyzwanie – obowiązki, terminy, płatności, dokumentacja, wciąż trzeba trzymać rękę na pulsie, ale nie to jest najtrudniejsze. Każdy przedsiębiorca wie, że brak klientów to największa zmora firmy, która może doprowadzić do upadłości nawet najlepiej rokującą działalność. Jest jednak sposób na skuteczną walkę z tym problemem – networking!

Networking – na czym to polega?

Mówiąc prostym językiem, networking to sieć trwałych kontaktów biznesowych, a nawiązywanie nowych znajomości, pielęgnowanie ich poprzez utrzymywanie przyjaznych relacji, sprzyja wymianie informacji i budowaniu wzajemnego zaufania. Działania te w głównej mierze polegają na wzajemnym rekomendowaniu ofert biznesowych, dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem oraz udzielaniu pomocy, często bezinteresownej. Śmiało więc możemy powiedzieć, że networking to relacje oparte na obustronnych korzyściach. Im więcej wiarygodnych partnerów biznesowych zdobędziemy, tym większa szansa na znalezienie nowych klientów, którzy potencjalnie są zainteresowani naszymi towarami bądź usługami.

Pamiętaj, nie możesz czekać, aż klient trafi do Ciebie sam, musisz dać się znaleźć i poznać wychodząc mu naprzeciw ze swoją ofertą!

Brak klientów? Znajdź ich przy śniadaniu!

Kluby networkingowe pomagają głównie małym i średnim przedsiębiorcom, znaleźć i utrzymać nowe kontakty biznesowe. Jest to duże ułatwienie, gdyż z reguły takie firmy mają ograniczone środki na działania marketingowe, dlatego networking wydaje się być lekiem na największe bolączki MŚP.

Udział w cotygodniowych eventach w postaci śniadań, organizowanych w różnych miastach Polski, to doskonały sposób na promocję własnej firmy, dużo tańszym kosztem niż za pomocą reklamy. Zapisz się i weź udział w jednym ze śniadań w Twojej okolicy. Dowiesz się, że osób takich jak Ty jest naprawdę dużo, a wspólne działania i pomoc sprawią, że brak klientów przestanie być Waszym problemem.

Więcej na temat zbliżających się śniadań networkingowych dowiesz się na stronie Wfs Polska.