Boho-chic a elementy etniczne

Boho-chic a elementy etniczne

29 maja, 2016 0 przez Infopress

Stylistyka boho-chic w modzie damskiej pojawiła się nieco ponad 10 lat temu, a rozpropagowana na rynku została przede wszystkim przez gwiazdy, celebrytki oraz bardzo popularne i znane stylistki modowe. Obecnie jednak możemy korzystać z tego nurtu wszystkie, wobec czego też, warto wiedzieć, jak się za to zabrać, oraz w jaki sposób sprawić aby nasze kreacje boho były jeszcze bardziej oryginalne i ciekawe. Jednym z rozwiązań może tutaj być zastosowanie elementów orientalnych, etnicznych, które z całą pewnością zapewnić zmianę ogólnego wizerunku całej kreacji, a co za tym idzie, warto się temu zagadnieniu przyjrzeć nieco bliżej. Sprawdźmy zatem, jak stworzyć kreacje boho-chic z etnicznymi akcentami.

Podstawowe założenia boho-chic.

Aby móc cokolwiek stworzyć w zakresie kreacji boho-chic, warto wiedzieć, jakiego rodzaju odzież będzie w tym przypadku idealna, bowiem to właśnie odzież będzie podstawowym budulcem każdej kreacji. Otóż w stylistyce boho królować będą elementy luźne, nonszalanckie czyli wszelkiego rodzaju obszerne i długie spódnice, luźne bluzy, futrzane kamizelki, czy też dżinsowe kurtki. W zasadzie można tutaj powiedzieć, iż boho-chic w tym wydaniu będzie bardzo silnie nawiązywał do nurtu hippisowskiego, gdzie luźna odzież i nieogarnięta feeria barw grały pierwsze skrzypce. Tego typu odzież z cała pewnością znajdzie się w szafie każdej z nas, a co za tym idzie, bez trudu powinnyśmy mieć możliwość znalezienia podstawowych elementów naszych własnych kreacji w tej stylistyce.

Etniczne akcenty w kreacji boho-chic.

Aby jednak nie popadać w rutynę, warto zadbać o pewne uatrakcyjnienie naszych kreacji, właśnie poprzez dołożenie pewnych etnicznych elementów, takich jak wisiory kuchi, orientalne pierścienie, naszyjniki, czy też nawet nowe etniczne guziki. Tego typu elementy można znaleźć w sklepach internetowych takich jak chociażby piekielko.com, aczkolwiek z całą pewnością jak dobrze poszukamy to bez trudu znajdziemy ich więcej, aby mieć jeszcze lepszy wybór. Choć osobiście przyznać muszę, iż sklep piekielko.com, trafia do mojego gustu najbardziej, chyba przez wzgląd na fakt, iż biżuteria orientalna w nim dostępna jest autentyczną, ręcznie wytwarzaną biżuterią sprowadzaną z Pakistanu czy też Afganistanu. Jest to więc wyrób rękodzielniczy, w pełni oryginalny i dzięki temu niesamowicie estetyczny i niepowtarzalny.

Podsumowanie

W ten sposób możliwe jest stworzenie własnych, estetycznych i bardzo ciekawych kreacji boho z nutą orientalną. Generalnie rzecz ujmując, można nawet powiedzieć, iż etniczne boho-chic jest nieco ciekawszą odmiana pierwowzoru w modzie, wobec czego warto postarać się o stworzenie podobnych kreacji samodzielnie, bowiem z całą pewnością będą dokładnie czego większość z nas bezustannie poszukuje na rynku mody, a tutaj wszystko jest pod ręką, w przystępnych cenach, a częściowo całkiem darmowo, bowiem podstawowym elementem będą nasze stare i podniszczone już ubrania.