Balsam do twarzy

Balsam do twarzy

30 października, 2019 0 przez Infopress

Czy balsam do twarzy może zastąpić krem nawilżający? Tak, pod warunkiem, że jego skład pozwoli na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia cery na twarzy, która jest szczególnie podatna na wysuszenia, a także pozostawi ją odpowiednio elastyczną, świeżą i ukojoną. Jaki balsam do twarzy warto wybrać i jakie będzie jego działanie?

Jak znaleźć odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji ciała i twarzy?

Regularne nawilżanie skóry powinno stać się naszym zwyczajem już od najmłodszych lat. Odwdzięczy się nam ona promiennym wyglądem, lepszą elastycznością i brakiem nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia przy nadmiernym wysuszeniu. Balsam do twarzy i ciała powinno więc stosować się w zasadzie codziennie, po wysuszeniu ciała po kąpieli lub prysznicu. Nawet bowiem woda czy delikatne środki myjące potrafią doprowadzić do wysuszenia zwłaszcza miejsc, w których znajduje się niewiele gruczołów łojowych. Dobrze, aby w składzie balsamu, który stosujemy do twarzy czy ciała, znalazły się składniki nie tylko dające natychmiastowe uczucie nawilżenia, ale przenikające głębiej w skórę, aby dać długotrwałe efekty.

Jakie właściwości ma balsam z Formułą Norweską?

Głęboko nawilżający balsam Neutrogena z Formułą Norweską (https://neutrogena.com.pl/product/15) to sprawdzony od ponad 40 lat kosmetyk stosowany na całym świecie przez osoby poszukujące uniwersalnych kosmetyków, które równie dobrze zadbają o skórę na całym ciele, jak i na twarzy. Ma on wyjątkowo delikatną, aksamitną konsystencję, dzięki czemu idealnie się wchłania, nie pozostawiając na twarzy i ciele nieprzyjemnej, lepkiej warstwy. Zastosowana w nim Formuła Norweska to efekt poszukiwań marki Neutrogena wykorzystujących właściwości tradycyjnych środków do pielęgnacji i regeneracji skóry, jak gliceryna i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Połączenie regenerujących właściwości gliceryny oraz głęboko nawilżających emolientów wiążących wodę wewnątrz naskórka, pozwoliło na stworzenie produktu, który daje poczucie ukojenia od razu po zastosowaniu, a jego działanie jest znacznie dłuższe. Składniki przenikają bowiem aż do 10 warstw w głąb górnych warstw naskórka, działając przez 24 godziny.

Balsam Neutrogena jest więc prawdziwie uniwersalnym kosmetykiem, który idealnie sprawdza się do pielęgnacji skóry na całym ciele i na twarzy. Spakowany w praktyczny pojemnik będzie dobrym wyborem kosmetycznym na przykład w trakcie wyjazdu wakacyjnego, kiedy staramy się ograniczyć ilość bagażu. Zadba o skórę na całym ciele, niezależnie od warunków pogodowych, w jakich będziemy spędzać wakacje.