5 kroków do idealnej imprezy weselnej.

5 kroków do idealnej imprezy weselnej.

24 grudnia, 2018 0 przez Infopress

Organizacja imprezy weselnej pociąga za sobą bardzo wiele wymagań. Przede wszystkim w kwestii poświęcenia czasu organizatora, który będzie musiał dopilnować wielu kwestii. Trzeba będzie przecież wynająć odpowiedni lokal na imprezę weselną, znaleźć DJ-a do oprawy muzycznej, przygotować menu i zadbać o wystrój wnętrza w lokalu. Trzeba będzie także przesiedzieć nad repertuarem, wybrać odpowiedni utwór na pierwszy taniec młodej pary. Ostatecznie trzeba będzie przygotować wszystkie zabawy weselne i ustalić konkretną ramówkę godzinową. Jest tutaj więc bardzo dużo spraw organizacyjnych do załatwienia, a wszystkiego trzeba starannie dopilnować.

Plan działania przy organizacji imprezy weselnej.

Warto sobie tutaj więc ustalić szczegółowy plan działania. Potem realizując go punkt po punkcie, będziemy mogli skutecznie dopiąć wszystkie szczegóły na ostatni guzik. Poniżej prezentujemy przykładowy plan organizacji imprezy weselnej. Oczywiście w każdym przypadku trzeba będzie go nieco zindywidualizować, niemniej jednak w większości powinien sprawdzić się wyśmienicie.

Krok 1 – Rezerwacja terminu w lokalu.

Jest to jeden z najważniejszych punktów całej listy. Większość dobrych lokali zajmujących się organizacją imprez weselnych, będzie mieć dość napięte grafiki. Najlepsze lokale będą mieć zarezerwowane wszystkie weekendowe terminy nawet na rok do przodu. Wobec tego też, powinniśmy przyjąć założenie, iż organizację wesela rozpoczynamy z co najmniej dwuletnim wyprzedzeniem.

Krok 2 – oprawa muzyczna

Jest to czynność, którą zajmujemy się bezpośrednio po rezerwacji terminu w lokalu. Pamiętać należy, iż każdy dobry DJ ze Śląska także będzie mieć dużo zarezerwowanych terminów. Dlatego też, znalezienie DJ-a na wesele, bezpośrednio po rezerwacji lokalu jest najważniejsze.

Krok 3 – zaproszenia dla gości

Musimy pamiętać o wysłaniu zaproszeń do wszystkich gości. Najlepiej także z odpowiednim wyprzedzeniem. Dobrym zwyczajem jest tutaj wysyłka na około pół roku przed imprezą. To pozwoli im przygotować sobie urlop w pracy i zaplanować prezenty ślubne. Warto także potwierdzić listę gości a w przypadku tych, przyjeżdżających z dalsza, zadbać o noclegi

Krok 4 – przygotowanie lokalu do imprezy

Na kilka tygodni przed samą imprezą weselną musimy zadbać o przygotowanie lokalu do przyjęcia gości. Jednocześnie ustalamy z właścicielem czy też kierownikiem menu, jakie będzie podawane na stoły. Tutaj od razu wyznaczamy pory wydawania posiłków, bowiem musimy to jeszcze skoordynować z oprawą muzyczną.

Krok 5 – przygotowanie oprawy muzycznej.

W tym kroku, zgodnie z ustaleniami z kroku poprzedniego, zaznaczamy, kiedy będzie pora wydawania posiłków, a kiedy będzie wymagana muzyka. Ustalamy także repertuar na całą imprezę i wybieramy utwór na pierwszy taniec dla pary młodej. Warto zadbać także o ustalenie szczegółów dotyczących honorarium DJ-a ze Śląska zarówno za standardową oprawę, jak i za ewentualne nadgodziny.

Podsumowanie

Widzimy więc, iż jest tutaj stosunkowo sporo zajęcia. Trzeba jednak pamiętać, iż przestrzeganie wyżej wymienionej listy pozwoli nam na osiągnięcie dobrego poziomu organizacji imprezy weselnej. To zaś w tym przypadku jest przecież kwestią zdecydowanie najważniejszą.